Щороку понад 90 відсотків наших слухачів вступають на перший курс до університетів за державним замовленням (бюджетна форма навчання).
Підготовчі курси для вступників у ВУЗ готують майбутніх студентів до випускного іспиту та ЗНО, також дають можливість відчути атмосферу навчання в університеті. Викладання на підготовчих курсах ведуть викладачі з багаторічним досвідом, Вам завжди приділять увагу та пояснять матеріал, порекомендують літературу для самостійного поглиблення знань.
Навчання на підготовчих курсах включає:
Підвищення рівня знань слухачів з фундаментальних дисциплін до рівня вимог факультетів та інститутів Університету;
Поглиблену професійну орієнтацію слухачів в рамках Програми «Майбутнє України».
Підготовку слухачів до ЗНО, освоєння технології незалежного тестування;
Психологічну адаптацію до навчання в університеті.
Термін навчання:
7 місяців, з 1 жовтня по 30 квітня (при умові комплектації груп)
На курсах викладаються такі дисципліни:
1. ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
2. УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА
3. ІНОЗЕМНА МОВА
Заняття проводяться з 16:30 за розкладом, 3 рази на тиждень
або в суботу з 10:00
Оплата приблизно — 470 грн. на місяць.
Попередній запис на курси здійснюється в робочі дні: з 14.00 до 17.00, крім суботи та неділі
За більш детальною інформацією звертатись:
Адреса: м. Київ, Пр. Перемоги 37, корпус 7, кімната 533, поверх 5
15 вересня стартував Тиждень першокурсника і його відкрив "матч століття" - футбол між викладачами та першокурсниками.
Футбол поколінь - вже традиційний для ФСП спортивний захід, якого з нетерпінням чекають всі. На полі віч-на-віч зустрічаються команди викладачів та студентів, радуючи своїми пасами та голами захоплених глядачів.
В рамках співпраці з Посольством Бразилії в Україні 23 жовтня 2014 року в стінах "КПІ" відбудеться Перший Семінар, присвячений творчості бразильської письменниці українського походження Кларісе Ліспектор. В семінарі візьмуть участь гості з Бразилії, відомий бразильський перекладач та письменниця Віра Вовк, а також професор університету Сан-Пауло, Надя Баттелла Готліб. Серед інших активностей на цей день заплановано представити глядачеві театралізовану виставу за мотивами творів бразильської авторки від новонародженого драматичного гуртка ФСП. Початок роботи семінару 23 жовтня о 9.30, корпус №6, Велика актова зала. Вхід вільний.
Найбільший технічний університет Європи, перший за рейтингом університет України представляє випускників 114 спеціальностей на Ярмарку професій «КПІ запрошує до співпраці.
Ярмарок відбудеться 30 жовтня 2014 року о 1000 в залі Вченої Ради НТУУ «КПІ»
Головною метою проведення даного заходу є впровадження нових форм співпраці НТУУ “КПІ” з підприємствами та організаціями на довгострокову перспективу за умов інтеграції України до Європейського економічного та освітнього простору.
Задачі проведення заходу:
налагодження партнерських стосунків між НТУУ “КПІ” та підприємствами і бізнесом на довгострокову перспективу;
інформування всіх учасників економічного процесу про готовність НТУУ “КПІ” до адаптації навчальних програм своїх факультетів у відповідності до вимог ринку праці;
забезпечення студентів НТУУ “КПІ” можливістю практичного використання знань й вмінь та набуття практичного досвіду роботи у провідних компаніях України;
створення НТУУ “КПІ” іміджу навчального закладу, що готовий співпрацювати з роботодавцями за європейськими стандартами;
залучення студентів-випускників до обговорення проблем працевлаштування;
обговорення потреб сучасного ринку праці та вимог роботодавців до випускників НТУУ «КПІ».
Початок реєстрації о 930 в Залі Вченої Ради за адресою: пр. Перемоги, 37, корпус 1, НТУУ “КПІ”." и ссылка на сайт http://partnerstvo.kpi.ua/
З ініціативи декана факультету соціології і права Мельниченка Анатолія Анатолійовича 27 вересня 2014 року відбулася поїздка колективу відбіркової комісії факультету до Національного історико-етнографічного заповіднику «Переяслав» в м. Переяслав-Хмельницкий.
Політекономічна та соціальна складова автоматизації управління економікою
Інформаційні мережі як основа майбутньої революції в галузі управління
Інтернет-мережі як нова соціальна реальність
Інформаційна безпека: правовий та технологічний аспекти
Проблеми технологізації управлінської діяльності
Ідея ОГАС та концепції інформаційного суспільства
Технології формування інформаційної культури управлінської діяльності
Мови конференції: українська, російська, англійська.
Для участі у конференції потрібно до 24.11.2014 р. на пошту glushkovconf@ukr.net надіслати:
Тези, обсягом до 3-х сторінок, формат А4 з полями праворуч, знизу, зверху та ліворуч – 2 см. Шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал – 1.5. Назва доповіді друкується без використання клавіші Caps Lock.
Обов’язковою є наявність електронного варіанту тез в форматі файлів MS Word doc або rtf (надсилаються на e-mail оргкомітету конференції).
Заявку на участь, в якій має бути вказано:
Прізвище, ім’я та по-батькові учасника;
Напрямок, в якому планується виступ;
Назва організації та її адреса;
Посада, науковий ступінь (якщо є);
Домашня адреса (з поштовим індексом);
Контактний телефон та e-mail;
Потребу в поселенні (дата приїзду та від’їзду; приблизний час прибуття – ранок, день, вечір);
Повідомити, чи потрібні для виступу додаткові технічні засоби.
Тези, які не відповідатимуть вказаним вимогам, або надіслані без заяви, прийматися до розгляду не будуть.
Оргкомітет залишає за собою право відбору тез у відповідності до тематики конференції та вимог оформлення матеріалів. За зміст тез несе відповідальність автор.
Увага! Оргкомітет забезпечує проживання учасників у гуртожитку лише у випадку, коли потреба в поселенні була зазначена в заявці. (наприклад, приїзд 10 грудня – ранок, виїзд 11 грудня - вечір)..
Розмір оргвнеску для участі в конференції складає 150 грн. (вказано без плати за пересилання по пошті).
ОРГВНЕСОК СПЛАЧУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ЗАПРОШЕННЯ! Інформація (розрахунковий рахунок та інші реквізити) щодо перерахування оргвнеску для участі у конференції буде надана в e-mail листі з запрошенням після експертизи надісланих матеріалів. Оргвнесок включає в себе вартість програмних матеріалів, видання збірки тез. Конвертація з іноземних валют в гривні здійснюється за курсом Національного Банку України (НБУ) на момент сплати оргвнеску.
Після сплати пошту оргвнеску необхідно надіслати на електронну адресу оргкомітету відскановану копію квитанції.
Культурна програма, проживання та харчування здійснюється учасниками за власний рахунок.
Учасники, які не змогли приїхати, але здійснили оплату оргвнеску, можуть отримати збірку тез поштою. Вартість відправки однієї збірки тез по Україні – приблизно 15 грн.; в країни СНД – 120 грн. (вартість поштових послуг, витратних матеріалів).
Прохання: після отримання запрошення, яке буде відіслано згідно з даними у заявці, перерахувати оргвнесок протягом трьох банківських днів. Учасники з інших країн мають можливість сплатити оргвнесок при реєстрації або поштовим переказом (адреса буде вказана в листі-запрошенні).
Контактна інформація:
03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 7, НТУУ «КПІ», факультет соціології і права
Талліннська школа економіки та бізнес адміністрування,
Кафедра міжнародних відносин
Університет Корвінус, Будапешт,
Факультет економіки
Вестон консалтінг, Варшава, Польща
Академія державного управління при Президентові Киргизької республіки
Журнал «Эксперт – Юг», Російська Федерація
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Факультет соціології
Інститут соціології НАН України,
Відділ соціології культури та масової комунікації
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Соціологічний факультет
Міжнародна науково-практична конференція з соціології
«Великі війни, великі трансформації: історична соціологія 20-го століття, 1914-2014»
27-28 листопада 2014
Інформаційний лист
Шановні колеги!
Маємо честь запросити вас до участі в роботі Міжнародної науково-практичної конференції з соціології «Великі війни, великі трансформації: історична соціологія 20-го століття, 1914-2014», яка відбудеться 27-28 листопада 2014 в НТУУ "КПІ" на базі факультету соціології і права НТУУ «КПІ». До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти, журналісти.
За матеріалами конференції буде видано збірку тез. Учасники конференції можуть опублікувати статті у збірнику наукових праць «Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право», який є фаховим з соціології і буде виданий після проведення конференції.
Концепція конференції
Згідно класичного вислову Чарльза Тіллі війна продукує державу, своєю чергою держава продукує війну. Вочевидь, соціальні зміни впродовж 20-го століття стали яскравою демонстрацією коректності Тіллієвої дескрипції. Перша світова війна потолочила залишки «старого порядку» та імперських структур у глобальному масштабі, ба більше існують ґрунтовні підстави погодитися зі світ-системною рецепцією Черчілевою оцінкою Першої та Другої світової воєн як єдиної Другої тридцятирічної війни. Світові війни суттєво прискорили трансформацію імперій у національні держави; держави зосередили небачені ресурси та владу над індивідами й суцільними соціальними / етнічним / расовими групами. Війна стала не лише засобом зовнішньої політики, але й інструментом політики внутрішньої, яка була покликана радикально переформатовати соціальну структуру та вимагала появи нових політичних інституцій.
Перша світова війна фрагментувала глобалізований світ кінця 19-го століття та поставила під загрозу існування ліберального капіталізму, породивши феномен «організованого модерну» на Заході та альтернативу західному модерну у вигляді ленінських режимів.
Виникнення, розповсюдження та зникнення ленінських режимів являє собою одну з центральних подій 20-го століття. Територія України була в центрі обох світових воєн, власне Українська державність постає в результаті колапсу імперських структур після Першої світової війни, зазнає поразки у змаганнях з ленінізмом та знову з’являється на політичній мапі світу після колапсу радянського ленінського режиму.
Воднораз, в іншій частині світу, у Східній Азії держава – незрідка держава породжена війнами – ставала та стає каталізатором розвитку та модернізації.
Відтак, метою конференції є соціологічне – за одночасного залучення інших суспільствознавчих дисциплін – осмислення траєкторії українського соціуму впродовж останніх 100 років у контексті конфліктної динаміки світ-системи та оцінка не лише можливості прагматичної політики модернізації / розвитку, але й модерну як такого.
Напрямки роботи конференції:
Секція 1. Історична соціологія суспільних трансформацій: модерна світ-система у 20-ому столітті
Науковий керівник: д.соц.н., професор Кутуєв П.В.
Секретар: к.соц н., доцент Майструк Н.О.
Україна в контексті модерної світ-системи: між периферією та напівпериферією
Націоналізм, його трансформації на національна держава.
Від ленінізму до постленінізму: історична соціологія трансформацій українського соціуму.
Соціологічна теорія численних модернів та практичні перспективи розвитку / модернізації України.
Трансформація цінностей: від модерну до постмодерну?
Від Майдану до війни: сьогоденна Україна у порівняльно-історичній перспективі.
Соціальна мобільність у 20-ому столітті: локальні, регіональні та світ-системні виміри
Електронна адреса секції для надсилання тез та заяв: fspkonf14@yandex.ru
Секція 2. Динаміка політичних інституції у 20-ому столітті: Україна і світ
Науковий керівник: к.соц.н., доц. Єнін М.Н.
Секретар: к.філос н. Радей А.С.
Держава, що сприяє розвитку, та її перспективи в Україні.
Лібералізм та ленінізм як політичні форми суспільств 20-го століття: імплікації для сьогодення.
Глобальна гегемонія неолібералізму та її перспективи.
Інституції глобальної гегемонії та їхня трансформація: з Заходу на Схід?
Політична дія та політична культура в сучасній Україні.
Політика централізації та децентралізації в 20-ому столітті: світовий досвід та українські реалії.
Релігія, публічна сфера та модерн.
Перспективи лівої політики в Україні та світі.
Праворадикальні партії: вчора, сьогодні, завтра.
Електронна адреса секції для надсилання тез та заяв: fspkonf14@yandex.ru
Секція 3. Історична порівняльно-історична соціологія соціальної держави: від соціальної політики до соціальної роботи
Науковий керівник: .к.психол. н., доц. Л.В.Романюк
Секретар: ст. викладач Мігалуш А.О.
Еволюція держави загального добробуту у 20-ому столітті: світові практики, українські перспективи.
Військовий конфлікт на території України як джерело соціальних проблем: роль соціальної роботи.
Волонтерський рух в за умов військового конфлікту.
Соціальна іммобільність, бідність та андерклас: концептуалізації та практичні підходи.
Електронна адреса секції для надсилання тез та заяв: fspkonf14@yandex.ru
Секція 4. Еволюція управління в 20-ому столітті: війни, модернізація та становлення державного Левіафану
Науковий керівник: к.філос.н., доц. Мельниченко А.А.
Секретар: викладач Божок О.І.
Еволюція теорій управління в 20-ому столітті та їхні імплікації для практики.
Від інновацій до модернізації: проблеми взаємодії.
Соціальний інжінірінг як інструмент сталого розвитку.
Електронне врядування в контексті good governance.
Управлінські імперативи забезпечення сталого розвитку суспільства.
Електронна адреса секції для надсилання тез та заяв: fspkonf14@yandex.ru
Секція 5. Місце та роль історичної соціології в методології соціальних наук
Науковий керівник: к.соц.н., Дембіцький С.С.
Секретар: Купреєва Ю.
Співвідношення теоретичного знання та емпіричних даних в історичній соціології.
Валідність соціологічих даних в контексті історичної соціології.
Роль історичних досліджень в соціології з точки зору кількісних досліджень.
Роль історичних досліджень в соціології з точки зору якісних досліджень.
Координати історичних досліджень в полі емпіричної соціології.
Принципові навички соціолога-емпірика з точки зору історичної соціології.
Історична соціологія як особливий підхід до прикладних соціологічних досліджень.
Електронна адреса секції для надсилання тез та заяв: fspkonf14@yandex.ru
Робочі мови конференції – українська, російська, англійська.
Для участі в конференції потрібно до 13 листопада 2014 року надіслати:
1. Тези, обсягом 2 сторінки, формат А4 з полями праворуч, знизу, зверху та ліворуч – 2 см. Шрифт Arial, кегль 12, інтервал – 1,5. Назва доповіді друкується великими літерами по центру.
Обов’язковою є наявність електронного варіанту тез в форматі файлів MS Word: doc або rtf, який надсилається на електронну адресу Вашої секції.
Назва файлу тез та заяви повинні носити прізвище учасника, наприклад: Іванов_тези.doc, Іванов_зава.doc
Розташування на сторінці.У правому верхньому куті – прізвище та ініціали автора і місто, яке він представляє (для гостей з інших країн – назва країни) – виділяється курсивом. Нижче вказується електронна пошта автора. Через рядок – назва доповіді (жирним шрифтом). У наступному - друкується текст тез.
Приклад
2. Заявку на участь, в якій має бути вказано:
Прізвище, ім’я та по-батькові учасника.
Секція, в якій планується виступ.
Назва організації (ВУЗу) та її адреса.
Посада, науковий ступінь (якщо є).
Домашня адреса (з поштовим індексом).
Контактний телефон.
Контактний e-mail.
Потреба в поселенні (дата приїзду та від’їзду; приблизний час прибуття – ранок, день, вечір).
Повідомити, чи потрібні для виступу додаткові технічні засоби.
3. Рекомендаційний лист від наукового керівника (для студентів).
Тези, які не відповідатимуть вказаним вимогам, прийматися до розгляду не будуть.
Оргкомітет залишає за собою право відбору тез у відповідності до тематики конференції та вимог оформлення матеріалів. За зміст тез несе відповідальність автор. Тези будуть опубліковані в збірці лише за наявності оплати організаційного внеску.
Оргвнесок. Розмір оргвнеску для участі в конференції складає: для студентів НТУУ «КПІ» 100 грн., для усіх інших учасників– 150 грн.
УВАГА! ОРГВНЕСОК СПЛАЧУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ! ( В запрошенні будуть вказані реквізити щодо прерахування організаційного внеску та строки оплати)
Після отримання запрошення потрібно перерахувати оргвнесок протягом трьох банківських днів. Учасники конференції з інших країн мають можливість сплатити оргвнесок при реєстрації на конференції, поштовим переказом (адреса буде вказана в листі-запрошенні).
Оргвнесок включає в себе вартість програмних матеріалів, видання збірки тез конференції, участь в усіх заходах, які будуть проходити в рамках конференції.
Після сплати оргвнеску рекомендуємо надіслати на електронну пошту вашої секції фотокопію квитанції.
Проїзд, проживання та харчування здійснюється учасниками конференції за власний рахунок!
Учасники, які не змогли приїхати на конференцію, але здійснили оплату оргвнеску, можуть отримати збірку тез поштою. Вартість відправки однієї збірки тез по Україні – 25 грн.; в країни СНД – 80 грн. (вартість поштових послуг, витратних матеріалів).
Увага! Оргкомітет забезпечує проживання учасників у гуртожитку лише у випадку, коли потреба в поселенні була зазначена в заяві.(Наприклад, приїзд 27 листопада – ранок, виїзд 28 листопада - вечір). Орієнтовна вартість проживання -200 грн. за одну добу.
НАУКОВІ СТАТТІ
Учасники конференції можуть надіслати наукові статті, які після анонімного рецензування можуть бути опубліковані у фаховій збірці наукових праць з соціології «Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право», після проведення конференції.
E-mail для організаційних питань:fspkonf14@yandex.ru
З питань проживання звертайтесь за тел.: Северинчик Олексій +38-067- 297-96-79
З ПОВАГОЮ, ОРГКОМІТЕТ
Додаток
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
Редакція розглядатиме лише матеріали, зміст яких оформлений відповідно до Постанови ВАК України № 7-06/1 від 15 січня 2003 р.
Обсяг статей (разом із малюнками й таблицями) не повинен перевищувати 0,5 др. арк. (12 стор.).
Текст статей необхідно подавати на дискетах, сформованих у Word 6.0 або Word 7.0 (основний текст: шрифт Times New Roman, розмір 14,інтервал 1,5). Текст статті подається роздрукованим у двох примірниках. Другий примірник підписується автором (авторами) статті.
Формат аркушів А4 (210x297 мм).
Відступи: зліва -3,0 см, справа - 3,0 см, зверху -3,0 см, знизу -3,0 см.
У першому рядку зліва вказується УДК;
наступний рядок - назва статті великими літерами (розмір шрифту 14, жирний) по центру;
наступний рядок - ініціали і прізвище автора і співавторів (розмір шрифту 12, жирний) по центру;
наступний рядок - вчений ступінь, вчене звання, посада автора (розмір шрифту 12, курсив) по центру;
наступний рядок - назва навчального закладу (розмір шрифту 12, курсив) по центру;
через рядок - основний текст статті. Розмір абзацу - 1,25 см.
В кінці статті через рядок подається список літератури, в якому необхідно вказати: авторів видання, назву, місто видання, видавництво, повний обсяг видання; для періодичних видань - вказати номер видання та сторінки, на яких розміщений матеріал.
На окремому аркуші (файлі) подаються:
анотації, підготовлені українською, російською та англійською мовами
обсягом до 400 знаків;
перелік ключових слів (до5).
Таблиці та малюнки подаються на окремих аркушах (файлах). Заголовки таблиць розміщують по центру (розмір шрифту 14, жирний), а нумерація праворуч таблиці. Розмір шрифту для набору текстів таблиці 12. Підписи під малюнками розміщують по центру (розмір шрифту 14). Місце таблиць та малюнків вказують на полях надрукованого тексту.
23 жовтня 2014 року факультетом соціології і права спільно з Академією правових наук України було проведено круглий стіл "Проблемні питання правового регулювання інформаційних відносин в умовах кіберсоціолізації"
6 жовтня 2014 року оголошено конкурси програми Еразмус+http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.C_.2014.344.01.0015.01.ENG
Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.
Бюджет програми у сфері «освіта і професійна підготовка» складає 1536,5 млн. євро та напряму Жана Моне – 11,4 млн.євро.
В рамках оголошеного конкурсу програми Еразмус+ у сфері вищої освіти вищі навчальні заклади України мають можливість створювати партнерства з вищими навчальними закладами держав-членів ЄС та інших країн, запроваджувати міжнародний обмін студентами та викладачами, модернізувати навчальні програми, зміцнювати зв'язки між університетами і суспільством, поширювати ідеї об'єднаної Європи тощо.
Детальну інформацію щодо правил участі, критеріїв оцінювання заявок, аплікаційних документів тощо, можна знайти в опублікованому Програмному документі (Programme Guide)http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/documents/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf
З оголошенням конкурсу такі напрями програми у сфері вищої освіти є відкритими для участі вищих навчальних закладів з України, як країни-патнера програми:
• Mobility of individuals in the field of education and training/ Індивідуальна мобільність у сфері освіти та підготовки (як партнери проектів) , завершення конкурсу – 4 березня 2015 р.
• Erasmus Mundus Joint Master Degrees / Спільні магістерські програми Еразмус Мундус (як партнери проектів), завершення конкурсу – 4 березня 2015 р.
• Capacity building in the field of higher education/ Розбудова потенціалу у сфері вищої освіти, завершення конкурсу (ex-Tempus) як аплікати і партнери проектів, завершення конкурсу – 10 лютого 2015 р.
• Jean Monnet actions / Заходи Жана Моне (як аплікати і партнери проектів), завершення конкурсу – 26 лютого 2015 р.
• Стратегічні партнерства – завершення конкурсу 30 квітня 2015 р. і Альянси знань – завершення конкурсу 26 лютого 2015 р. (як партнери проектів, тільки за умови переконливого обґрунтування унікальності закладу та його вагомого внеску до проекту).
Інші напрями, участь в яких можуть взяти різні організації з України в рамках оголошеного конкурсу програми Еразмус+ :
• Mobility of individuals in the field of youth / Мобільність у сфері «Молодь»
• Capacity building in the field of youth / Проекти розбудови потенціалу для молоді
• Meeting between young people and decision-makers in the field of youth / Зустрічі між молоддю і політиками у сфері «Молодь»
Більше інформації по напряму «Молодь» - https://www.salto-youth.net/rc/eeca/
Е-twinning - більше інформації на сайті www.e-twinning.com.ua